Představte si, že jste na týdenní dovolené v Chorvatsku, a že se vám pobyt krátí, takže za dva dny musíte balit a odjet domů. Každá dovolená, pokud nás opravdu baví, utíká moc rychle, a o to je to vždy horší, jestliže víme, že se do těchto míst vrátíme až za rok, a to kdoví, jestli. Co byste řekli tomu, kdyby za vámi na pláž někdo přišel, položil vedle vás na deku klíče od bytu, a oznámil vám, že ten byt je váš, a že se můžete přestěhovat z hotelu prakticky ihned.

pobřeží v Chorvatsku

Zpočátku byste tomu zřejmě nevěřili a považovali to za nejapný žert, ale kdyby to byla skutečně pravda, je velmi pravděpodobné, že každý by ihned nechal pláž pláží, sbalil by všechny věci z hotelu a do hodiny by už obýval nové prostory. S vědomím, že se nikam nemusí vracet, a že tu může žít třeba až do smrti.

pobyt v Chorvatsku

Tuto snovou představu si může vyplnit každý, kdo má možnost v Chorvatsku koupit nemovitost. Prodej nemovitostí v Chorvatsku https://www.najadranu.cz/prodej/ tak může přinést mnohým z vás netušené možnosti, a jestliže vám nevyhovuje naše středoevropské klima, a nemáte tu žádné vazby, které by vám bránily ve stěhování, vaše nové bydlení v Chorvatsku bude tím, co si můžete darovat třeba k narozeninám nebo pod pomyslný vánoční stromek.

A na otázku, jak se vám v Chorvatsku bydlí, pak můžete odpovědět velmi snadno:

Moře – v České republice žádné moře není a my to máme na pláž deset minut pěšky. Můžeme si moře užít i v zimě, kdy se dá po pláži procházet naboso a touto příjemnou formou si dopřát otužovací kůru.

Slunce – v Chorvatsku vás málokdy zastihnou deprese, což je typické pro středoevropské klima, kde je v zimě velmi často zataženo nízkou inverzní oblačností. U moře také pochytáme více vitamínu D, který je u mnoha obyvatel České republiky deficitní.

Zdravější strava – přešli jsme na středomořskou stravu, která je mnohem zdravější, než ta staročeská.