Také už vás nebaví neustále měnit výše záloh na zemní plyn a s údivem sledovat vývoj cen na energetických burzách, do jehož průběhu nemůžete nijak zasáhnout, a musíte pouze sklonit hlavu a platit neustále víc a víc, a to naprosto zbytečně, když se vám kvalita služeb prakticky nezměnila? Tak, jako vy, uvažuje mnoho jiných lidí (nejen) v naší zemi a snaží se postavit v tomto směru na vlastní nohy. Přechází mimo jiné z vytápění kotlem na zemní plyn na jiný způsob topení, například na krb s vložkou a tepelným výměníkem, který napájí podlahové topení.

palivové dřevo

Kombinace podlahového vytápění s krbem je ten nejekonomičtější a zároveň nejkomfortnější způsob vytápění. Cena palivového dřeva sice vzrostla, což se dalo očekávat, ale je to jediný způsob vytápění, kde si můžete topné médium nasbírat i sami. S trochou snahy lze pořídit palivové dříví a smrkové či borové šišky takřka zadarmo a úspora na energiích v porovnání se zemním plynem pak může přesáhnout desítky tisíc korun ročně.

dřevo v krbu

Jestliže máte alespoň trochu jasnou vizi svého počínání a například si necháte stavět krb s výměníkem a podlahové topení realizujete svépomocí v suchém systému pokládky, pak nechte zařízení zprovoznit instalatérem topenářem z Ostravy Rychle. Topenáři vám také mohou vhodně poradit a sdělit, co je dobré, a čemu se naopak vyhnout, abyste se nedostali do zbytečných problémů. Mohou vám samozřejmě vypomoci s demontáží stávajícího topného systému, který pak můžete někomu nabídnout v bazarovém prodeji. Nač tedy utrácet spoustu peněz, když to není nutné, a nevadí-li vám trocha fyzické práce s přípravou palivového dřeva, neváhejte a změňte váš život k nepoznání.

Někteří lidé dokonce opouští město a stěhují se na venkov či do rekreační oblasti na chatu nebo chalupu natrvalo, a právě tam budují podlahové topení zapojené do krbového výměníku.