Studna

Jestliže pěstujete nějaké rostliny jako třeba rajčata a papriky pro vlastní spotřebu, tak i v našem podnebí se může stát, že bude zem delší dobu vyprahlá, protože nebude pršet. Kdybychom rostliny nechali jen tak na pospas osudy až do dalšího deště, tak by řada z nich umřela. Musíme jim proto zajistit dostatečnou zálivku.

studna v přírodě

Zalívat pitnou vodou z vodovodu je příliš zbytečné a drahé, proto je lepší využít jiný zdroj. Můžeme mít vlastní studnu, na kterou napojíme domácí vodárnu. Díky tomu otočíme kdykoliv kohoutkem a poteče nám voda ze studny třeba až přes potrubí a hadici na záhonek. Tahle voda se dá použít také na splachování, praní a další aktivity. Dokonce někdy laboratorní testy ukáží, že má dostatečné vlastnosti k tomu, aby se dala používat jako pitná. I v tomto případě je lepší mít na systém napojeny filtry a provádět kontrolu s určitou pravidelností či při podezření, že něco není v pořádku.

Vodovod

Ne každý má možnost mít vlastní studnu, ze které by odebíral pitnou vodu, ovšem většina domácností je napojena na vodovod, který poskytne takové vody dostatek. Doma mají rozvody, které ji dostanou na všechna potřebná místa společně s rozvody odpadu, které zase tu špinavou odvedou k pročištění.

hrníček pod kohoutkem

Vodovodní systém je stále pod tlakem, což zajišťuje, že se voda z vodárny dostane až do bytu v několikátém patře panelového domu. Když však nastane v systému nějaký problém, tak voda v systému začne stříkat všude do okolí, nebo nám začne podmáčet zeď. Druhý případ je o dost zákeřnější, protože najít místo, kde nám voda uniká není jen tak. Proto využijte služby únik vody, kterou zajišťuje profesionální instalatér, takže nebude třeba provádět složité stavební práce a vše bude hotové v krátké době za rozumnou cenu. Výhodou této společnosti je, že nebudete muset čekat třeba týdny, než si na Vás najdou čas.