Mnozí lidé si neumí představit den bez kávy. Pití kávy je takový rituál, který si dopřávají každý den. Někteří pijí kávu místo energetického nápoje, které jsou ve větší míře mnoha lidem i nebezpečné. Někdo si ale na chuť kávy zvykl natolik, že si bez ní den prostě neumí představit, a jsou schopní jí vypít i několik porcí denně. Jenže to také není dobře, protože nadmíra kofeinu může naopak škodit. Jak se říká, člověk by měl jíst a pít všeho s mírou, a hlavně je důležité tělu dodávat dostatek vody, protože káva odvodňuje.

kávová zrna

Ideální je mít doma zrnka
Zrnková káva bude vždycky lepší volba než rozpustná káva nebo než mletá káva, kterou si koupíte v supermarketu. Jestli chcete opravdu kvalitní kávu, měli byste si dojít do nějaké pražírny, a nebo si dát kávu, kterou koupíte online. Ty kvalitní už dávno nestojí majlant, a pořídíte je za poměrně nízké ceny. Ochutnat můžete různé kávy, jako je třeba oříšková nebo kávová. Káva dostává svou zajímavou chuť především díky pražení, kdy se k zrnkům přidávají třeba různá aromata nebo bylinky.

hrnek kávy

Jestli ale nemůžete kofein, ale i přesto se nechcete kávové chuti vzdát, můžete si ji dopřát i tak. Zrnková káva bez kofeinu je ideální volba pro všechny, kteří si chtějí dát kvalitní kávu, která neobsahuje kofein díky speciální úpravě. Tak mohou pít kávu i lidé, kteří kofein nemohou pít ze zdravotních důvodů, ale život bez pití kávy si jednoduše neumí představit.

Bezkofeinová káva je vhodná i pro těhotné ženy, které mají během těhotenství často problém s tím, že klasickou kávu by neměly pít. Už tak se ženy v těhotenství musí vzdát spousty jídla a pití, takže pokud máte v okolí těhotnou ženu a víte že miluje kávu, bezkofeinová varianta bude to pravé jako dárek pro ni. Jestli hledáte opravdu kvalitní kávu, najdete ji u nás – a to dokonce i cibetkovou, kterou jen tak neseženete.