Představte si situaci, ve které se mohou octnout desítky, možná stovky realitních makléřů v naší zemi:

Do realitní kanceláře přichází s nabídkou prodeje domu majitel atraktivní nemovitosti, jejíž exkluzivita spočívá v neobvyklém řešení a koncepci stavby a také v tom, že se nachází na výjimečném místě s krásným výhledem do okolní přírody. Makléř znuděně zvedne hlavu od stolu, kde měl právě rozečtený časopis, popadne do ruky mobilní telefon a chystá se dům nafotit a umístit do realitních novin. Zhotoví čtyři, pět fotografií v interiéru a dvě v exteriéru, objekt popíše slovy v několika strohých větách, a tím to hasne.

fotografie domu

Kvalita fotografií z mobilního telefonu je katastrofální, jsou neostré, v malém rozlišení, a hlavně nicneříkající. Makléř si nedal ani tu práci zaměřit objektiv fotoaparátu tak, aby to zákazníky oslovilo a přitáhlo k prohlídce z hlediska kompozice snímku, zkrátka jeden z nejkrásnějších domů v regionu zapadne mezi ostatní řadové bytovky nebo staré dřevěné rekreační chaty.

dům na prodej

Přiznáváme, že jsme trochu nadsadili, protože většina makléřů se alespoň snaží odvést dobrou práci, ale chtěli jsme tím jen popsat, že by dům bylo možno prezentovat v lepším světle – prostě jinak. Jak?

Virtuální prohlídkou nemovitosti. Jestliže necháte zhotovit profesionální 3D scan nemovitosti v Brně i kdekoli jinde, rázem otevřete dveře do světa realit obrovskému počtu zájemců. Každý, kdo si bude moci dům prohlédnout v trojrozměrném módu, který napodobuje situaci, kdy se nacházíte přímo na onom místě, okamžitě pochopí, jak atraktivní nabídku má před sebou. Atraktivní nemovitost se díky 3D scanu může prodat během několika dnů, a možná se o ni vysloveně zájemci poperou (obrazně řečeno).

Virtuální prohlídku přímo ze země můžete ještě posílit záběry z létajícího dronu, a u zajímavého okolí a krásné přírody v dané lokalitě vzroste mezi lidmi zájem o koupi tamního objektu několikanásobně.